Dla Placówek budżetowych stosujemy 14 dniowy odroczony termin płatności.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Robot edukacyjny Abilix Krypton

( ilość produktów: 6 )

Robot edukacyjny Abilix należy do pomocy naukowych, które wszechstronnie rozwijają dziecko. Ogromne możliwości różnorodnej pracy przy konstrukcji oraz programowaniu robota sprawiają, że dziecko przede wszystkim dobrze się bawi, a przy okazji poznaje tajniki zasad konstrukcji maszyn i robotyki. Robot Abilix Krypton, który znajduje się w ofercie naszego sklepu edukacyjnego, występuje w kilku wersjach – od Krypton 0 do Krypton 8. Każda kolejna edycja robota zawiera więcej elementów konstrukcyjnych, co w praktyce przekłada się na większe możliwości programowania.

Roboty edukacyjne dla dzieci od 6. roku życia

Ogromną zaletą robotów jest duża ilość scenariuszy, według których można wykonać i zaprogramować robota. Nawet w przypadku pierwszej wersji robota – Krypton – możliwych jest 100 scenariuszy, według których nauczyciel może przeprowadzić lekcję robotyki. W zestawie znajdują się klocki, silniki napędowe, procesor, ekran, ale także odpowiednie materiały w języku polskim dla nauczycieli proponujące lekcje z użyciem robota w różnych grupach wiekowych – od 6. do 18. roku życia.

Programowanie w szkole

Zajęcia z robotyki coraz częściej są elementem podstawy programowej w szkole podstawowej i średniej. Na lekcjach matematyki, fizyki oraz informatyki pojawiają się zagadnienia z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Konstruowanie maszyn oraz ich programowanie przy pomocy robota edukacyjnego Abilix jest ciekawą przygodą, w której rzeczy dotychczas tajemnicze i niewyjaśnione zaczynają układać się w logiczny porządek przyczynowo -skutkowy. Dziecko, tworząc coś od podstaw, po kolei poznaje wszystkie prawidłowości, które, dzięki praktyce, lepiej zapamięta i będzie umiało przełożyć na inne działania. Dla starszych dzieci oraz młodzieży licealnej przewidziane są bardziej rozbudowane scenariusze, w większej mierze oparte na programowaniu niż samej konstrukcji robota.

Robot Abilix – cena

Ceny robotów Abilix różnią się w zależności od kolejnych edycji. Każda następna wersja jest bogatsza o elementy konstrukcyjne, a coraz lepszy procesor wbudowany w „mózg” robota pozwala na wykonywanie bardziej skomplikowanych zadań. Roboty edukacyjne Abilix świetnie sprawdzą się nie tylko w warunkach szkolnych, ale także w domu. W szkole dziecko może pracować nad robotem w grupie rówieśniczej, w domu z kolei skupione jest na własnej pracy, dzięki czemu rozwija się w pracy indywidualnej. Robot Abilix rośnie wraz z dzieckiem, z każdą przebudową pokazując coraz więcej możliwości.

pixel