Dla Placówek budżetowych stosujemy 14 dniowy odroczony termin płatności.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Tablice okulistyczne

( ilość produktów: 5 )

Tablice okulistyczne do badania wzroku to standardowy element wyposażenia gabinetu lekarskiego. W każdej szkole powinno znaleźć się miejsce na dobrej jakości pomoce do diagnozowania wad wzroku. Tablice u okulisty powinny być dostosowane do wieku badanych dzieci. W ofercie sklepu edumax.com.pl znajdą Państwo różnego rodzaju tablice okulistyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym, wczesnoszkolnym oraz dla nastolatków i osób dorosłych. Szczególnie ważne jest wykrycie wad ostrości widzenia czy rozróżniania barw u dzieci - są to badania, które najprościej wykonać za pomocą  tablic okulistycznych, na przykład tablic Ishihary. Odpowiednie wyposażenie gabinetu lekarskiego, szczególnie w szkołach podstawowych, ma ogromne znaczenie dla zdrowia dzieci, ponieważ im szybsza diagnoza, tym większe możliwości leczenia.

Tablice do badania wzroku dla dzieci

W asortymencie naszego sklepu znajdą Państwo tablice do sprawdzania wzroku Snellena w wersji dziecięcej, czyli z obrazkami zamiast liter i cyfr – są to tablice do badania ostrości wzroku przeznaczone dla dzieci, które nie potrafią czytać, czyli do 5-6 roku życia, a także dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Dzięki wprowadzeniu obrazków, dziecko nie ma problemów w rozpoznawaniu elementów. Badanie jest bardziej wiarygodne, ponieważ niweluje stres, który może pojawić się u dziecka, które napotka trudności w czytaniu liter i cyfr. Z tablic do badania wzroku dla dzieci, godne polecenia są tablice Ishihary, które pozwalają na zbadanie zdolności rozróżniania barw u dzieci.

Tablice do badania wzroku

Nasza oferta to różnego rodzaju tablice okulistyczne:

  • Standardowe, kartonowe tablice do badania wzroku - o wymiarach 31,0 x 45,5cm z literami, cyframi lub obrazkami, służące do badania ostrości wzroku z odległości 6 metrów.
  • Podświetlane tablice optometryczne – do badania wzroku z odległości 3 lub 5 metrów, w tym tablice okulistyczne dla dzieci, na których zamiast cyfr lub liter są rysunki przedmiotów znanych dziecku z najbliższego otoczenia. Tablice są podświetlane w całości.
  • Tablice Ishihary – dla dzieci i dorosłych – bardzo dobrej jakości plansze do diagnozowania różnych zaburzeń widzenia barw. Plansze przestawiają różnej wielkości kolorowe plamy, które układają się w cyfry lub linie. Zadaniem pacjenta jest odczytać wyróżniający się na nich kształt. Plansze wykonane są bardzo solidnie. Tablice okulistyczne dla dzieci umieszczone są w praktycznym, aluminiowym pudełku, które chroni je przed uszkodzeniami. Tablice dla dorosłych oprawione są w trwałą obwolutę zapewniają wysoki komfort użytkowania przez wiele lat.
  • Podświetlane tablice okulistyczne OKO – sterowane bezprzewodowo za pomocą pilota na podczerwień. Zapewniają wygodę w użytkowaniu i precyzję w badaniu. Do wyboru mamy tablice z optotypami: litery, cyfry, pierścienie Landolta, haki Snellena, dłonie i obrazki. Tablice mają funkcje podświetlenia dowolnie wybranego jednego lub wszystkich znaków w rzędzie. Do wyboru jest też rodzaj podświetlenia oraz wybór kierunku przemieszczania się kursora.

Dobrej jakości tablice okulistyczne

Służące do badania wzroku tablice u okulisty muszą być przede wszystkim solidnie wykonane. Sprzęt, który oferujemy w naszym sklepie, spełnia normy bezpieczeństwa, co gwarantuje długoletnie użytkowanie. Szczegółowy opis każdej z tablic okulistycznych do badania wzroku znajdą Państwo pod wybranym produktem.

pixel