eduSensus LOGOPEDIA PRO Logo-Gry
- Logo-Gry wspomagają nabywanie umiejętności operowania takimi cechami dźwięku jak: wysokość, głośność, dźwięczność, czas trwania. Dzięki programowi dziecko poznaje możliwości swojego głosu.
Program eduSensus Logopedia PRO Logo-gry to multimedialna, logopedyczna przygoda pozwalająca na profilaktykę oraz terapię
logopedyczną.
Szereg ćwiczeń logopedycznych doskonalących różne umiejętności związane z prawidłową umiejętnością wydobywania dźwięków rozwijają
logopedyczny potencjał dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, uczących się mówić lub przejawiających zaburzeniami słuchu lub
koncentracji.
Program „Logopedia pro- Logo-gry” świetnie sprawdzi się m.in. na zajęciach logopedycznych korekcyjno-kompensacyjnych oraz
ukierunkowanych na doskonalenie emisji głosu. Przeznaczony jest dla logopedów, terapeutów a także rodziców.
Co zawiera produkt?
26 gier wspomagających nabywanie umiejętności operowania cechami dźwięku, takimi jak: wysokość, głośność (natężenie), dźwięczność, czas trwania
Program multimedialny na pendrive,
Profesjonalny mikrofon,
Przewodnik metodyczny zawierający scenariusze zajęć oraz zestawy tekstów, terapeutycznych,
Gry multimedialne takie jak:
„LOGO-Cel”
„LOGO- Kręcik”
„LOGO- Locik”
„LOGO- Łapka”
„LOGO- Malarz”
„LOGO- Muzyk”
„LOGO- Papuga”
„LOGO- Poziom”
„LOGO- Szum”
„LOGO- Tenis”
Główne obszary wykorzystania programu:
profilaktyka zaburzeń mowy i języka,
wspieranie rozwoju prawidłowej artykulacji,
kształcenie prawidłowej fazy wydechowej,
ćwiczenia natężenia głosu,
ćwiczenia rytmiki mowy,
trening modulacji i intonacji głosu,
ćwiczenia dźwięczności (głoski dźwięczne i bezdźwięczne),
wspomaganie, urozmaicanie kształcenia słuchowego,
wsparcie w terapii opóźnionego rozwoju mowy,
rozwijanie koordynacji wzrokowo-słuchowo-ruchowej,
kształcenie poczucia sprawstwa,
praktyczne zastosowanie w surdopedagogice i surdologopedii oraz na zajęciach emisji głosu.
Dlaczego warto?
Program logopedyczny „EduSensus- Logo-Gry” pozwala w sposób słuchowy przygotować pacjenta na aktywny odbiór terapii logopedycznej. Kształcenie słuchowe polegające m.in. na doskonaleniu umiejętności rozróżniania głosek dźwięcznych i bezdźwięcznych to fundament przyszłych postępów pacjenta na drodze do nienagannej artykulacji!
Prawidłowa emisja głosu to nie tylko klucz do prawidło brzmiącego głosu dla wybitnych wokalistów. Emisja głosu to tak naprawdę szeroko pojęta higiena tego narządu! „EduSensus- Logo-Gry” to jeden z nielicznych programów, który w tak dużym stopniu zwraca uwagę na: wydłużanie fazy wydechowej, modulację dźwięku oraz naukę panowania i prawidłowego grania na tak niezwykłym „instrumencie” jakim jest nasz głos.
Terapia jąkania u dzieci i młodzieży to niewyobrażalne wyzwanie dla pacjenta oraz logopedy. Pacjent z rozwojową niepłynnością mówienia lub jąkający się wymaga szczególnego podejścia. Najważniejsze to obniżenia stresu, pokazania innej rzeczywistości – przede wszystkim spełniania marzeń o o terapii w formie zabawy! Program „EduSensus- Logo-Gry” u pacjentów z zaburzeniami płynności mówienia pozwala w przyjemny sposób (często w formie nieocenionej metafory) oswoić się z własnym głosem oraz używać go jak „instrumentu” nad którym mamy szansę panować czy dostosowywać do określonej sytuacji.
„EduSensus- Logo-Gry” dzięki różnorodnym atrakcjom (szereg rozmaitych gier, przyjaznych postaci, pozytywnych sugestii) sprawia,że dziecko z opóźnionym rozwojem mowy, które dotychczas nie znalazło dostatecznego bodźca, aby komunikować się z otoczeniem mową... na początku zdaje się być zaciekawione, ale już po kilku próbach z powodzeniem wydobywa dźwięk będący „narzędziem” do otwarcia wspaniałej przygody. Dzięki temu jest to działanie dostosowane w pełni do potrzeb dzieci zmagających się z opóźnionym rozwojem mowy.
Zdiagnozowane spektrum Autyzm, zespół Aspergera u dziecka, w oczach wielu nauczycieli, specjalistów oraz rodziców budzi przerażenie. Często nie jest to związane z samym zaburzeniem, ale z dostosowaniem terapii, lekcji do potrzeb autysty. Jakich pomocy szukać by autysta z zaciekawieniem pokonywał deficyty rozwojowe? Co zrobić by skupić trudno utrzymującą się uwagę? Na te potrzeby odpowiada „EduSensus- Logo-Gry”, ciekawa dynamika programu i niebanalne gry pozwalają „przebić” się przez „grubą szybę” odgradzającą dziecko autystyczne od wymagającej rzeczywistości.
Całościowe podejście do zaburzenia dziecka to najskuteczniejsze z wszelkich możliwych podejść terapeutycznych. Kiedy narząd słuchu pacjenta nie funkcjonuje prawidłowo oczywistym staje się wprowadzenie do terapii rozmaitych ćwiczeń słuchowych. Jednak czy to wystarczy? Zdecydowanie nie! Stąd program „EduSensus- Logo-Gry” stworzył multum rozwijających obszarów np. rozwijanie koordynacji wzrokowo-słuchowo-ruchowej, wspomaganie kształcenia słuchowego czy ćwiczenia rytmiki mowy. Wszystko po to, aby pracować nad kilkoma deficytami równocześnie, a poczynione postępy obserwować jak dołożenie kolejnego puzzla do układanki jaką jest nasz genialny mózg.
Program „EduSensus- Logo-Gry” to pomoc logopedyczna przyjazna rodzicom. Nie wymaga dużych umiejętności technicznych bądź szerokiej wiedzy terapeutycznej, nie jest to również program szkodliwy. Posiada dwie drogi zastosowania, u dziecka zmagającego się z określonym zaburzeniem rodzic może przy współpracy z terapeutą w ciekawy sposób uzupełniać terapię specjalistyczną ćwiczeniami w domu. Natomiast rodzic którego pociecha nie wymaga zajęć specjalistycznych może samodzielnie rozwijać potencjał dziecka, co z pewnością zaowocuje wieloma sukcesami w przyszłości.
Program dostępny jest na pendrive, dzięki czemu instalacja jest niezwykle łatwa. Ponadto program świetnie współpracuje z tablicą interaktywną oraz komputerem z panelem dotykowym co dodatkowo zwiększa możliwości wykorzystania programu zarówno na zajęciach indywidualnych jak i grupowych. Ta szeroka forma wielu możliwości, zdecydowanie obniża stres związany z codziennym przygotowaniem zajęć i dostosowaniem ich do nieprzewidywalnych warunków.
Wymagania techniczne
System operacyjny: Windows 7/8.x/10 - wersje 32- i 64-bit
Pamięć RAM: 2 GB (dla systemu 32-bit) lub 4 GB (dla systemu 64-bit)
Procesor: 2,4 GHz
Karta graficzna pracująca z rozdzielczością 1024x768
Karta dźwiękowa, głośniki lub słuchawki, mikrofon zewnętrzny (zalecany)
Mysz lub inne urządzenie wskazujące
Port USB 2.0/3.0
300 MB miejsca na dysku twardym.