Interaktywne Plansze Przyrodnicze GEOGRAFIA (kl. 5-8 )
- 80 plansz interaktywnych
Interaktywne Plansze Przyrodnicze Geografia to 80 plansz interaktywnych, zawierających między innymi:
- Interaktywne mapy.
- Prezentacje zagadnień geografii społeczno-ekonomicznej, fizycznej i politycznej wzbogaconych o przykłady oraz dane statystyczne z wykresami i - Interaktywne, trójwymiarowe grafiki ułatwiające postrzeganie zależności przestrzennych, na przykład rozpoznawanie form ukształtowania terenu, określanie współrzędnych geograficznych, ruch Ziemi.
16 zagadnień
prawie 350 interaktywnych ekranów
blisko 1000 ilustracji i zdjęć
ponad 40 filmów i animacji
prawie 100 map
Interaktywne Plansze Przyrodnicze to wszystko, czego potrzebuje nauczyciel szkoły podstawowej, aby wytłumaczyć nawet najtrudniejsze zagadnienia – łatwo, skutecznie i w sposób atrakcyjny dla każdego ucznia. IPP to multimedialne zasoby przygotowane do pracy na tablicach i monitorach interaktywnych, na które składają się interaktywne plansze, symulacje i inne pomocne treści do wykorzystania przez nauczyciela w trakcie zajęć.
Korzystając z plansz IPP, nauczyciel może wprowadzić nowy temat lub zagadnienie, które zaprezentowane w podręczniku w „płaskiej formie” może być dla ucznia trudne do zrozumienia. Wysoka interaktywność zasobów pozwala uczniom w sposób aktywny, obrazowy i niemal namacalny zapoznać się z prezentowanymi treściami, które często bywają dla nich abstrakcyjne.
IPP to materiały prezentacyjne, stanowiące doskonałe wsparcie nauczyciela również podczas przeprowadzania lekcji zdalnych – pozwalają w zrozumiały i przejrzysty sposób przedstawić uczniom omawiane zagadnienia.
Plansze wykonane są w nowoczesnej technologii HTML 5, dzięki czemu są łatwe w użyciu, są na bieżąco i bezpłatnie aktualizowane, a także nie wymagają instalacji żadnego oprogramowania.
Zagadnienia opracowane w IPP: Geografia
Krajobrazy Polski
Lądy i oceany na Ziemi
Krajobrazy świata
Ruchy Ziemi
Współrzędne geograficzne
Sąsiedzi Polski
Środowisko przyrodnicze Polski
Społeczeństwo i gospodarka Polski
Relacje między elementami środowiska geograficznego
Azja
Afryka
Ameryka Północna i Południowa
Australia i Oceania
Obszary okołobiegunowe