Dla Placówek budżetowych stosujemy 14 dniowy odroczony termin płatności.

biuro@edumax.com.pl | tel. 737 856 810

Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Blog

Jak napisać protokół z rady pedagogicznej?
Spotkanie członków rady służy rozmaitym celom związanym z działalnością szkoły i jakością nauczania. Jego ranga i znaczenie są więc duże. Z tego też powodu zdarzenia rozgrywające się w trakcie kolegium muszą zostać udokumentowane. Jak zrobić to poprawnie? Na to pytanie odpowiadamy w artykule!
Czytaj więcej
Urlop dla poratowania zdrowia 2023: urlop zdrowotny nauczycieli
Praca nauczyciela czasami okazuje się więc bardziej wymagająca niż mogłaby się pozornie wydawać. Z tego względu dla osób ją wykonujących dobrą opcją jest urlop dla poratowania zdrowia. Kiedy i jak z niego skorzystać? Wyjaśnia to art. 73 karty nauczyciela, którego treść omówimy w poniższym wpisie.
Czytaj więcej
Nagroda jubileuszowa dla nauczyciela: komu przysługuje i jak obliczyć
Wysiłki nauczycieli, szczególnie tych z wieloletnim stażem, doceniane są poprzez nagrody, a w tym te jubileuszowe. Ich wysokość oraz zasada wypłacania, jak zresztą wiele innych kwestii związanych z omawianym zawodem, reguluje ustawa. Co na ten temat mówi prawo i jak wygląda praktyka przyznawania nagród jubileuszowych? Przeczytaj, aby dowiedzieć się więcej!
Czytaj więcej
Rodzaje innowacji pedagogicznych
Kluczem do osiągania zadowalających efektów w nauczaniu dzieci i młodzieży jest wzbudzenie w nich motywacji do działania. Trudno zainteresować młodych ludzi zadaniami, które w niezmienionej formie powtarzają się codziennie na każdej lekcji. Taki sposób przekazywania wiedzy może wywołać zniechęcenie i po prostu znudzić ucznia. Aby tego uniknąć, dyrektorzy wraz z radą pedagogiczną coraz częściej stawiają na wprowadzanie innowacji w szkole. A co konkretnie może kryć się za tym pojęciem?
Czytaj więcej
pixel